21. ročník 2018/19

Krajské kolo Plzeňského kraje

V sobotu 15. prosince 2018 proběhlo v sálu Střední průmyslové školy dopravní krajské kolo už 21. ročníku Zlaté struny. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK, pobočka Ledecká 23, Plzeň-Bolevec.
Podle pravidel soutěže se mohli přihlásit kytaristé a kytaristky ve věku do 18 let /včetně/. Jejich úkolem bylo zahrát 2 písně, jednu lidovou a jednu z libovolného žánru.
Soutěž je rozdělena na

2 věkové kategorie:

1. do 14 let /včetně/
2. 15-18 let /včetně/
Do krajského kola se přihlásilo celkem 21 soutěžících. Není to mnoho, ještě 3 onemocněli, ale přesto to stálo za to. Po počátečních, trochu rozpačitých, vystoupení těch nejmladších, z nichž mnozí měli svoji premiéru nejen na soutěži, ale také před mikrofonem, vše začalo gradovat a úroveň jednotlivých vystoupení byla velmi dobrá.
Do republikového finále, které se bude konat 25. a 26. ledna 2019 v Plzni, postoupilo celkem 8 kytaristů a kytaristek. Atmosféra byla vynikající a všichni se skvěle bavili, zvláště při vtipných a profesionálních vystoupení 3 hostů – Tomáše Kozáka, Elizabeth Kozákové a Marka Vojtěcha.
Opět hodnotila porota z řad plzeňkých muzikantů – Vlaďka Haasová, Jiří Tišer, Martin Mach, Tomáš Hanzlíček a z Prahy přijela Elizabeth Kozáková, bývalá soutěžící, nyní lékařka. Svého favorita si zvolili také diváci . Nejvíce hlasů a dort od cukrárny CRYSTAL získali Marie Nicol Šneidrová- 1.kategorie a David Grossmann- 2.kategorie.
Krajské kolo dopadlo výborně a všichni soutěžící, diváci, organizátoři i porotci se už těší na republikové finále Zlaté struny.
Děkujeme za podporu Krajskému úřadu Plzeňského kraje-odboru školství,
Nadaci 700 let města Plzně a Odboru kultury Magistrátu města Plzně, bez které by se tato soutěž nemohla uskutečnit.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let/včetně/:

1.místo: Markéta HEJDOVÁ
2.místo: Pavlína VALENTOVÁ
3.místo: Barbora KOLÁŘOVÁ

Kategorie od 15 do 18 let/včetně/:

1.místo: David GROSSMANN
2.místo: Hana PETŘÍKOVÁ
3.místo: Eliška RÁDLOVÁ

Dále do republikového kola postoupili: David POP, Marie Nicol ŠNEIDROVÁ a Klárka SPILKOVÁ.

Zvláštní ocenění získali:

David POP, Jakub KOLÁŘ, Vojtěch TUKA , Michala SEBEROVÁ, Markéta HEJDOVÁ, Kateřina KÁCHOVÁ, Simona BLÁHOVÁ

Republikové kolo

V pátek 25.ledna a v sobotu 26 ledna 2019 se konalo v příjemném prostředí sálu Sokolovny Bolevec republikové finále 21.ročníku kytarové soutěže Zlatá struna. V letošním roce přijelo celkem 29 mladých kytaristů a kytaristek tentokrát z 8 krajů České republiky / Plzeňského, Ústeckého, Libereckého, Středočeského, Královéhradeckého, Jihočeského, Karlovarského a Jihomoravského/. Nejmladší účastnici bylo 9 let.
V pátek 25.1. byl pro soutěžící a širokou veřejnost připravený koncert oblíbeného dua DUBNIČKA & LAHODA a jejich hostů, což byli bývalí soutěžící Zlaté struny. Byl to večer plný legrace a hezkých písniček. Všichni se před soutěží příjemně „naladili.“
Vlastní soutěž pak proběhla v sobotu 26.1. Atmosféra byla velice uvolněná a diváci se skvěle bavili. Pro soutěžící byly připraveny krásně ceny. První cenou v obou kategoriích byla, jako vždy, kytara. Jednotlivá vystoupení hodnotila odborná porota z řad plzeňských muzikantů, která to neměla vůbec lehké a nejraději by byla ocenila všechny.
Samostatnou kategorií tvořila autorská soutěž, do které se tentokrát přihlásilo 8 mladých autorů, což svědčí o velkém zájmu dětí o hudbu a chuti zasahovat do jejího vývoje. Favoritem diváků se stala a CENU DIVÁKA si odnesla v 1. kategorii Eliška JAROUŠOVÁ z Libereckého kraje a ve 2.kategorii Jitka KNÍŽOVÁ z kraje Jihočeského. Přišlo se podívat 69 diváků.
21. ročník je za námi a všichni se těšíme na další ročníky. Nelze dostatečně poděkovat všem sponzorům, porotcům, moderátorům a pomocníkům. Bez jejich obětavé práce a podpory by soutěž nemohla. Naše velké díky patří také odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně, odboru kultury a Nadaci 700 let města Plzně a za finanční podporu. Vyhlašovatelem soutěže je Středisko volného času RADOVÁNEK, pracoviště Ledecká 23.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let /včetně/:

1. Místo Markéta HEJDOVÁ /Středočeský kraj/
2. místo Pavlína VALENTOVÁ /Plzeňský kraj/
3. místo Tobiáš VOJTA /Jihočeský kraj/

Kategorie 15-18 let /včetně/:

1. místo Aneta PELÍŠKOVÁ /Jihomoravský kraj/
2. místo Jitka KNÍŽKOVÁ /Jihočeský kraj/
3. místo Tomáš DOKTOR /Liberecký kraj/

Autorská soutěž:

1.místo Martina STLOUKALOVÁ /Jihomoravský kraj/
2. místo Eliška JAROUŠOVÁ /Liberecký kraj/
3. místo Klára SPILKOVÁ /Plzeňský kraj/

Zvláštní ocenění získlali:

Nicol Marie ŠNEIDROVÁ /Plzeňský kraj /, Eliška JAROUŠOVÁ /Liberecký kraj/,
Eva SLAVÍKOVÁ /Jihočeský kraj/, Klára SPILKOVÁ /Plzeňský kraj /, Tomáš HEJKAL /Liberecký kraj/, Martina STLOUKALOVÁ /Jihomoravský kraj/, David GROSSMANN /Plzeňský kraj /, Hana PETŘÍKOVÁ /Plzeňský kraj/

Porota:

Petr MERXBAUER
Jan ANDERLE
Kateřina KRSKOVÁ
Lucie HOFMANOVÁ
Jarmila ŽIŽKOVÁ

Moderátoři:

Zdeněk LAHODA, Alena KOZÁKOVÁ, Petra CHMELAŘOVÁ

Zvuk:

Martin Pecka

Krajské kolo v Plzni

« 1 z 3 »

Republikové kolo

« 1 z 3 »