20. ročník 2017/18

Krajské kolo Plzeňského kraje

V sobotu 16. prosince 2017 se konal v sálu Sokolovny Bolevec jubilejní 20.ročník kytarové soutěže Zlatá struna. Tuto soutěž vyhlašuje každoročně Středisko volného času RADOVÁNEK, pracoviště Ledecká 23.
Přihlásilo se celkem 32 mladých kytaristů, kteří soutěžili se ve dvou věkových kategoriích, samostatnou kategorii tvořila autorská soutěž. Celou soutěž hodnotila odborná porota z řad plzeňských muzikantů: Lucie Hofmanová, Přemysl Haas, Petr Vrobel, Tomáš Hlavsa a Jeremy King, která se při vyhodnocování docela „zapotila“. Vítězové postupují do republikového finále, které se koná 26.- 27 ledna 2018 opět v sálu Sokolovny Bolevec.
Také diváci měli možnost ohodnotit své favority a dát jim CENU DIVÁKA. Tu si v 1. kategorii odnesl David GROSSMANN z Plzně a ve 2.kategorii Jakub REŠ ze Šťáhlav.
Celá soutěž probíhala ve vynikající atmosféře, také díky vtipným moderátorům Aleně KOZÁKOVÉ A Markovi VOJTĚCHOVI. Všichni se skvěle bavili a bylo úžasné, jak si soutěžící vzájemně fandili a podporovali se.
Děkujeme Krajskému úřadu Plzeňského kraje-odboru školství,
Magistrátu města Plzně – odboru kultury a Nadaci 700 let města Plzně. Bez jejich podpory by tato soutěž nemohla existovat.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let/včetně/:

1.místo: David GROSSMANN
2.místo: Markéta HEJDOVÁ
3.místo: Nicol Marie ŠNEIDROVÁ

Kategorie 15-18 let/včetně/:

1.místo: Tomáš KOZÁK
2.místo: Barbora TOKÁROVÁ
3.místo: Jakub REŠ

Dále do republikového kola postoupili: David POP, Karolína KOLBEKOVÁ, Klára SPILKOVÁ, David BAUMGARTL, Martin ŠARLINGER

Autorská soutěž:

1.místo: Vojtěch TUKA
2.místo: Tomáš KOZÁK

Zvláštní ocenění získali:
Nicol Marie ŠNEIDROVÁ, Jakub VÁCLAVÍK, Barbora ŠPIDLOVÁ

Marcela HOLOMELOVÁ

Republikové kolo

Zlaté struně už je 20 let!

26.1 a 27.1. 2018 jsme v krásném sálu Sokolovny Bolevec oslavili neuvěřitelné 20. výročí kytarové soutěže Zlatá struna. V pátek proběhl k tomuto výročí Galavečer, na kterém jsme vzpomínali na uplynulých 20 let. Vystoupili na něm někteří z těch, kteří v soutěži zvítězili nebo nějak upoutali. Byl to fantastický večer plný dojetí, legrace a skvělých hudebních vystoupení.
Díky „vizážistovi“ Zlaté struny, Jiřímu Davídkovi, který už 16 let vytváří veškerou grafiku kolem soutěže, Přemkovi Haasovi z nahrávacího studia Pyha a Jiřímu Slámovi z hudebního vydavatelství Avik, , se nám podařilo vydat krásnou pamětní publikaci a CD s nahrávkami soutěžních vystoupení z jednotlivých ročníků.
V sobotu 27.1 pak proběhlo republikové finále soutěže, do kterého se přihlásil 34 soutěžících ze 7 krajů ČR: Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Jihočeského a Jihomoravského. Vše hodnotila porota z řad plzeňských muzikantů: Petr Merxbauer, Katka Krsková, Lucie Hofmanová, Jarmila Žižková a Alena Kozáková, která se z moderátora pátečního večera změnila v porotce. Úroveň jednotlivých soutěžních vystoupení byla opravdu vysoká a vyhodnotit nejlepší nebylo vůbec jednoduché. První cenou v obou kategoriích byla, jako vždy, kytara.
Favoritem diváků se stal a CENU DIVÁKA si odnesl v 1. kategorii David Grossmann z Plzeňkého kraje a ve 2.kategorii Matěj KOUDELKA z kraje Ústeckého.
20 let je za námi a všichni se těšíme na další ročníky. Nelze dostatečně poděkovat všem sponzorům, porotcům, moderátorům a pomocníkům. Bez jejich obětavé práce a podpory by soutěž nemohla tak dlouho existovat. Naše velké díky patří také odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně, odboru kultury a Nadaci 700 let města Plzně a za finanční podporu. Vyhlašovatelem soutěže je Středisko volného času RADOVÁNEK, pracoviště Ledecká 23.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let /včetně/:

1. místo Kamila MÁČOVÁ /Jihočeský kraj/
2. místo Markéta HEJDOVÁ / Středočeský kraj /
3. místo David GROSSMANN /Plzeňský kraj /

Kategorie 15-18 let /včetně/:

1. místo Martin ŠTĚPÁNEK /Jihomoravský kraj/
2. místo Karel SMEYKAL /Jihočeský kraj/
3. místo Tomáš KOZÁK /Plzeňský kraj/

Autorská soutěž:

1.místo Andrea BĚLÍKOVÁ /Liberecký kraj/
2. místo Tomáš KOZÁK /Plzeňský kraj/
3. místo Jitka KNÍŽKOVÁ /Jihočeský kraj /

Zvláštní ocenění získali:
Matěj KOUDELKA /Ústecký kraj/, Bára KLEČKOVÁ /Jihočeský kraj/, Vojtěch TUKA /Plzeňský kraj/, Karel SMEYKAL /Jihočeský kraj/, Sabina UXOVÁ /Středočeský kraj/

Marcela HOLOMELOVÁ

Ve fotogalerii zapnete komentování fotek ikonou “i”

Krajské kolo v Plzni

Republikové kolo