21. ročník 2018/19

V sobotu 15. prosince 2018 proběhlo v sálu Střední průmyslové školy dopravní krajské kolo už 21. ročníku Zlaté struny. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK, pobočka Ledecká 23, Plzeň-Bolevec.
Podle pravidel soutěže se mohli přihlásit kytaristé a kytaristky ve věku do 18 let /včetně/. Jejich úkolem bylo zahrát 2 písně, jednu lidovou a jednu z libovolného žánru.
Soutěž je rozdělena na

2 věkové kategorie:

1. do 14 let /včetně/
2. 15-18 let /včetně/
Do krajského kola se přihlásilo celkem 21 soutěžících. Není to mnoho, ještě 3 onemocněli, ale přesto to stálo za to. Po počátečních, trochu rozpačitých, vystoupení těch nejmladších, z nichž mnozí měli svoji premiéru nejen na soutěži, ale také před mikrofonem, vše začalo gradovat a úroveň jednotlivých vystoupení byla velmi dobrá.
Do republikového finále, které se bude konat 25. a 26. ledna 2019 v Plzni, postoupilo celkem 8 kytaristů a kytaristek. Atmosféra byla vynikající a všichni se skvěle bavili, zvláště při vtipných a profesionálních vystoupení 3 hostů – Tomáše Kozáka, Elizabeth Kozákové a Marka Vojtěcha.
Opět hodnotila porota z řad plzeňkých muzikantů – Vlaďka Haasová, Jiří Tišer, Martin Mach, Tomáš Hanzlíček a z Prahy přijela Elizabeth Kozáková, bývalá soutěžící, nyní lékařka. Svého favorita si zvolili také diváci . Nejvíce hlasů a dort od cukrárny CRYSTAL získali Marie Nicol Šneidrová- 1.kategorie a David Grossmann- 2.kategorie.
Krajské kolo dopadlo výborně a všichni soutěžící, diváci, organizátoři i porotci se už těší na republikové finále Zlaté struny.
Děkujeme za podporu Krajskému úřadu Plzeňského kraje-odboru školství,
Nadaci 700 let města Plzně a Odboru kultury Magistrátu města Plzně, bez které by se tato soutěž nemohla uskutečnit.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let/včetně/:

1.místo: Markéta HEJDOVÁ
2.místo: Pavlína VALENTOVÁ
3.místo: Barbora KOLÁŘOVÁ

Kategorie od 15 do 18 let/včetně/:

1.místo: David GROSSMANN
2.místo: Hana PETŘÍKOVÁ
3.místo: Eliška RÁDLOVÁ

Dále do republikového kola postoupili: David POP, Marie Nicol ŠNEIDROVÁ a Klárka SPILKOVÁ.

Zvláštní ocenění získali:

David POP, Jakub KOLÁŘ, Vojtěch TUKA , Michala SEBEROVÁ, Markéta HEJDOVÁ, Kateřina KÁCHOVÁ, Simona BLÁHOVÁ

Krajské kolo v Plzni

« 1 z 3 »